فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٣٥٩٩٩ ۱۴:۲۷ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ٥٨٢ ف

سمانه‌زندی‌نژاد«نسبیت‌خاص»را به زوریخ‌می‌برد

نمایش «نسبیت خاص» به کارگردانی سمانه زندی‌نژاد ۳۱ مردادماه برای اجرا در فستیوال تئاتر اشپکتیکل زوریخ، راهی کشور سوئیس می‌شود.

سمانه‌زندی‌نژاد«نسبیت‌خاص»را به زوریخ‌می‌برد

زندی‌نژاد درباره اجرای «نسبیت خاص» در فستیوال اشپکتیکل زوریخ گفت: فستیوال تئاتر اشپکتیکل یکی از فستیوال‌های معتبر تئاتری در اروپا است که پیش از این هنرمندانی چون حمید پورآذری، امیررضا کوهستانی و علی‌اصغر دشتی نیز آثاری را در آن به صحنه برده‌اند.

 

وی ادامه داد: در دوره‌ای از فستیوال مونولیو، به همراه بهار کاتوزی مونولوگ «نسبیت خاص» را به صحنه بردیم و سال بعد از آن نیز این مونولوگ را برای رئیس فستیوال اشپکتیکل که در ایران حضور پیدا کرده بود، اجرا کردیم. بعد از آن اجرا بود که از ما برای حضور و اجرای «نسبیت خاص» در فستیوال تئاتر اشپکتیکل زوریخ دعوت به عمل آمد.

 

این کارگردان جوان تئاتر اظهار کرد: اتفاق خوبی که در این حضور برای نمایش «نسبیت خاص» افتاده این است که برای دریافت ۲ جایزه ZKB و Acknowledgement در فستیوال تئاتر اشپکتیکل کاندیدا شده‌ایم. این در حالی است که از بین ۵۰ نمایش حاضر در این فستیوال، تنها ۱۳ اثر کاندیدای دریافت این جوایز هستند که «نسبیت خاص» یکی از آن‌ها است.

 

زندی‌نژاد با بیان اینکه «نسبیت خاص» را در ماه ژانویه در کشور فرانسه نیز به صحنه خواهیم برد، درباره اجرای عمومی این نمایش در ایران، یادآور شد: بعد از سفرهای خارجی برای اجرای عمومی «نسبیت خاص» در ایران اقدام خواهیم کرد.

 

«نسبیت خاص» با بازی بهار کاتوزی در فستیوال اشپکتیکل به صحنه می‌رود. حسام نورانی بخش تکینیکال این اجرا را بر عهده دارد.

منبع سایت تئاتر

سمانه‌زندی‌نژاد«نسبیت‌خاص»را به زوریخ‌می‌برد