فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٣٢٠٧٥ ۰۱:۰۰ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ١٧٧ ف

سه گانه؛ درد مشترک یوونتوس و رونالدو

یوونتوس با حذف زودهنگام از کوپا ایتالیا، شانس های کسب سه گانه را برباد داد.

سه گانه؛ درد مشترک یوونتوس و رونالدو

به گزارش "با اسپرت" در تمام 4 فصل گذشته و زمانی که یوونتوس مقتدرانه فاتح دوگانه داخلی بود، این لیگ قهرمانان اروپا بود که بر رویاهای کسب سه گانه یوونتوس خط بطلان می‌کشید.

کریستیانو رونالدو یک بار دیگر شانس فتح سه گانه را از دست داد. او در تیم های سابق خود، منچستریونایتد و رئال مادرید، علیرغم آن که چندین بار به سه گانه نزدیک شده بود نتوانست به آن دست یابد تا سه گانه، یکی از معدود اهدافی باشد که رونالدو در زندگی فوتبالی خود به آن دست نیافته است.

شرایط فصول گذشته یوونتوس، این امید را به رونالدو داده بود تا او به همراه تیم جدیدش بتواند این طلسم را بشکند اما شکست 3-0 مقابل آتالانتا، این رویا را خیلی زود به پایان رساند. او اکنون مجبور است تا یک فصل دیگر هم صبر کند و برای سه گانه فصل 20-2019 برنامه ریزی کند.

تنها 7 باشگاه اروپایی توانسته اند قهرمانی سه گانه لیگ-حذفی-لیگ قهرمانان اروپا را جشن گیرند و یوونتوس علیرغم نزدیک شدن به آن در تمامی 4 فصل گذشته، نام خود را در بین این باشگاه ها نمی‌بیند. بعد از شکست 1-0 مقابل رم در مرحله یک چهارم نهایی فصل 14-2013، یوونتوس در 4 فصل بعدی همواره به فینال کوپا ایتالیا رسیده و جام قهرمانی را از آن خود کرده بود. 

در مقایسه ای با فصول کنونی، یوونتوس در 14-2013 فصل ناکامی را پشت سر گذاشت. آن ها به جز فتح سری آ (که در تمامی 7 سال گذشته آن را برده اند و اکنون در مسیر هشتمین قهرمانی متوالی هستند) افتخار دیگری کسب نکردند؛ در یک چهارم نهایی کوپا ایتالیا از گردونه رقابت ها کنار رفتند، از مرحله گروهی لیگ قهرمانان حذف شدند و با شکست مقابل بنفیکا در نیمه نهایی، از راهیابی به فینال لیگ اروپا بازماندند.

در تمامی 4 فصل گذشته، لغزش های یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا رویای سه گانه را از بین برده بود. از سال 2015 تاکنون یووه همواره دوگانه داخلی (اسکودتو، کوپا ایتالیا) را کسب کرده اما این موفقیت را به اروپا تعمیم نداده بود. یوونتوس در سال های 2015 و 2017 به فینال لیگ قهرمانان رسید و خود را نزدیک تر از هر زمانی به سه گانه دید، اما در هر دو سال مغلوب غول های لالیگایی (به ترتیب بارسلونا و رئال مادرید) شد.

یوونتوس در سال 2018، در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات به دست رئال مادرید حذف شد و در سال 2016 نیز در مرحله یک هشتم نهایی رقابت ها به دست بایرن مونیخ از گردونه مسابقات کنار رفت.

داستان برای رونالدو نیز تفاوت چندانی ندارد. به نقل از نود بعد از دسامبر 2015، رونالدو هرگز رویای سه گانه در یک فصل را این قدر سریع برباد رفته ندیده بود. در آن فصل، رئال مادرید به دلیل استفاده غیرقانونی از دنیس چریشف در بازی برابر کادیز، در مرحله یک شانزدهم نهایی از مسابقات کوپا دل‌ری کنار گذاشته شد. یک فصل قبل از این ماجرای جنجالی، شکست مقابل اتلتیکومادرید در مرحله یک هشتم نهایی رئال را از دور مسابقات کنار زد و در فصل 14-2013، علیرغم قهرمانی همزمان در کوپا دل‌ری و لیگ قهرمانان اروپا، اتلتیکو این بار در لالیگا رویای سه گانه رئالی ها و رونالدو را کشت و بالاتر از کهکشانی ها، قهرمانی در لیگ را جشن گرفت.

سه گانه؛ درد مشترک یوونتوس و رونالدو