فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٢۴٩٣٩ ۲۳:۳۰ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ١٠٢ ف

رکورد جدید آگوئرو

سرخیو آگوئرو به سومین بازیکن تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که به آمار ۱۵۰ گل زده برای یک باشگاه می‌رسد.

رکورد جدید آگوئرو

به گزارش "با اسپرت"  در یکی از مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر منچسترسیتی عصر امروز میزبان ساوتهمپتون بود و در نهایت موفق شد با کسب برتری قاطعانه ۶-۱، از توقف لیورپول در برابر آرسنال به خوبی بهره گرفته و یکه تاز جدول رده بندی لیگ برتر در پایان هفته یازدهم لقب گیرد.

گل دوم منچسترسیتی را در این دیدار سرخیو آگوئرو در دقیقه ۱۲ به ثمر رساند تا به این ترتیب در تاریخ لیگ برتر ۱۵۰ گله شود. مهاجم آرژانتینی تمامی گل های خود را با پیراهن منچسترسیتی وارد دروازه رقبا کرده تا بدین ترتیب بعد از تیری آنری و وین رونی، به سومین بازیکن لیگ برتر تبدیل شود که ۱۵۰ گل با پیراهن یک باشگاه منحصر به فرد به ثمر می‌رساند. تیری آنری ۱۷۵ گل برای آرسنال و وین رونی ۱۸۳ گل برای منچستریونایتد به ثمر رسانده اند.

آگوئرو در سال ۲۰۱۱ از اتلتیکو مادرید به منچسترسیتی پیوست و در فصولی که در لیگ برتر بازی کرده به ترتیب ۲۳، ۱۲، ۱۷، ۲۶، ۲۴، ۲۰ و ۲۱ گل به نام خود ثبت کرده است. گل برابر ساوتهمپتون، آگوئرو را در فصل ۱۹-۲۰۱۸ هفت گله کرد تا او در کنار پیر امریک اوبامیانگ و ادن هازارد بهترین گلزنان این فصل جزیره تا پایان هفته یازدهم باشند.

آگوئرو همچنین نهمین بازیکن تاریخ لیگ برتر است که به رکورد ۱۵۰ گل در این لیگ می‌رسد. پیش از آگوئرو و به ترتیب تعداد گل از کم به زیاد، مایکل اوون (۱۵۰)، جرمین دفو (۱۶۲)، رابی فاولر (۱۶۳)، تیری آنری (۱۷۵)، فرانک لمپارد (۱۷۷)، اندی کول (۱۸۷)، وین رونی (۲۰۸) و آلن شیرر (۲۶۰) به این آمار دست یافته بودند.

آگوئرو این ۱۵۰ گل را تنها در ۲۱۷ بازی به ثمر رسانده است. به نقل از نود در بین بازیکنانی که در بالا به آن ها اشاره شد، تنها آلن شیرر مهاجم اسطوره ای تیم ملی انگلیس و باشگاه های بلکبرن و نیوکاسل توانسته در تعداد بازی های کمتر نسبت به آگوئرو به ۱۵۰ گل برسد. شیرر بعد از ۲۱۲ بازی ۱۵۰ گله شد و در نهایت با ۲۶۰ گل، برترین گلزن تاریخ لیگ برتر لقب گرفت؛ لقبی که تاکنون دست نیافتنی مانده است.

رکورد جدید آگوئرو