فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٣٨١٩١ ۱۴:۵۸ - ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۴١٨ ف

کرایتک: پلی‌استیشن ۴ پرو و اسکورپیو برخی از محدودیت‌ها را از بین خواهند برد

کرایتک راجع به کنسول‌های میان نسلی سونی و مایکروسافت خوش‌بین به‌نظر می‌رسد و با توجه به صحبت‌های نیکلاس والنسکی، طراح بازی‌های کرایتک، پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس اسکورپیو برخی از محدودیت‌ها را از بین خواهند برد که آن‌ها را قادر به خلق تصاویری شفاف‌، جهان‌های بزرگ‌تر و رندرینگ‌های بیشتر می‌کند.

کرایتک: پلی‌استیشن ۴ پرو و اسکورپیو برخی از محدودیت‌ها را از بین خواهند برد

طی انتشار یک پست در وبلاگ رسمی کرایتک، والنسکی گفت سازندگان همیشه به حد و اندازه‌هایی محدود هستند و معمولا علت آن هم قدرت در دسترس قرار گرفته درون یک سیستم است. سخت‌افزار جدید پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس اسکورپیو برخی از این محدودیت‌ها را از بین خواهند برد:

 

«ما همیشه تا حدی در توسعه بازی‌های ویدیویی محدود هستیم و باید برروی محدودیت‌های خاصی که معمولا مربوط به قدرت یک سیستم می‌شوند، در مقابل چیزی که خودمان دوست داریم انجام دهیم کار کنیم اما سخت‌افزارهای جدید به ناچار برخی از محدودیت‌ها را از بین می‌برند. ما می‌توانیم جهان‌های بزرگ‌تر و رندرینگ بیشتری را خلق کنیم و سیستم‌های پیچیده‌تری را برای اجرای ایده‌های‌مان داشته باشیم.

هر کنسول پیچیدگی‌های خود را داراست اما استانداردهایی بین آن‌ها وجود دارد. اگر یک کنسول دارای محیط سخت‌افزاری منحصر به‌فردی باشد، باید راجع به آن کمی متفاوت‌تر فکر کنید اما به‌طور کلی شباهت‌های کلیدی‌ای را به اشتراک می‌گذارند بنابراین سخت‌افزارهای جدید این کنسول‌ها معمولا مشکلاتی که رسانه جدیدی مانند واقعیت مجازی با خود به‌همراه دارد را ارائه نمی‌دهند؛ جایی که باید چیزهای زیادی که در گذشته انجام داده بودیم را کنار بگذاریم یا آن‌ها را دوباره تکرار کنیم چراکه دیگر عملی نیستند. به جای این‌ها، با سخت‌افزارهای جدید اساسا درجات مختلفی را برای بازی کردن می‌توان به‌دست آورد».

 

پیش از نسل فعلی کنسول‌ها، پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ عمر طولانی‌ای داشتند و با توجه به صحبت‌های والسنکی، این مورد لزوما چیز خوبی نبود چراکه سازندگان برای مدت طولانی‌تری به یک‌سری موارد خاص محدود می‌شدند:

 

«ما واقعا چرخه کنسول طولانی‌ای با پلی‌استیشن ۳ و ایکس‌باکس ۳۶۰ داشتیم که فقط از یک نقطه‌نظر برای سازندگان خوب است چراکه می‌دانید دقیقا با چه چیزی دارید کار می‌کنید و قادر خواهید بود ایرادات را سال به سال از بین ببرید اما از طرف دیگر، محدودیت‌های خاصی وجود داشت که همیشه عامل شما می‌شدند و در حالی که فناوری پیشرفت می‌کرد، شما فقط به همان‌ حد محدود بودید. چیزهای زیادی طی ۷ یا ۸ سال می‌تواند تغییر کند گرچه باید صبور باشیم و ببینیم هرکس چه برنامه‌ای دارد».

با انتشار پلی‌استیشن ۴ پرو در ۱۰ نوامبر (پنج‌شنبه ۲۰ آبان)، مدل معمولی این کنسول ۳ ساله می‌شود. ایکس‌باکس اسکورپیو توسط مایکروسافت در سال آینده انتشار می‌یابد و تا آن زمان ایکس‌باکس وان ۴ ساله خواهد شد. فیل اسپسنر در نظر خود راجع به پلی‌استیشن ۴ پرو گفت سونی کار فوق‌العاده‌ای انجام داد و در ادامه هم افزود با برنامه‌های مایکروسافت برای آینده بسیار خوشحال است.

منبع گیمفا

کرایتک: پلی‌استیشن ۴ پرو و اسکورپیو برخی از محدودیت‌ها را از بین خواهند برد