فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٣٠٩٠٣ ۲۱:۱۵ - ۲۶ دی ۱۳۹۷ ١٢٥ ف

مسی رکورد پله را هدف گرفت

مسی در پی رسیدن به رکورد 643 گل پله در سانتوس برزیل است.

مسی رکورد پله را هدف گرفت

به گزارش "با اسپرت"  لیونل مسی تاکنون موفق به زدن 575 گل برای بارسلونا در تمامی رقابت ها شده است و با رکورد گل های پله در باشگاه سانتوس که در طی 19 فصل به ثمر رسید، تنها 68 گل فاصله دارد.

با توجه به فرم لیونل مسی و روند گلهای او در سالیان اخیر، خیلی نمی تواند غیرقابل پیش بینی باشد که او طی 1-2 فصل آینده به رکورد پله هم برسد و رکوردی دیگر را در دنیای فوتبال به نام خود ثبت کند. همین چند روز قبل بود که او موفق شد به رکورد 400 گل در لالیگا برسد. شاید مسی بتواند حتی در همین فصل هم به رکورد 600 گل با یک تیم در فوتبال حرفه ای برسد. و آنوقت نوبت به شکستن رکورد پله می رسد. پله افسانه ای در طول 19 فصل برای سانتوس توانست 643 گل بزند.

مسی همین حالا هم موفق به عبور از 565 گل مولر برای بایرن مونیخ، 473 گل اوزه بیو برای بنفیکا و 450 گل رونالدو برای رئال مادرید شده است. مسی در 659 مسابقه توانسته رکورد خارق العاده 575 گل را به ثبت رساند. یعنی میانگین 0.87 گل در هر بازی. اگر با همین میانگین محاسبه کنیم. احتمالاً لیونل مسی در پایان فصل 2019-2020 یا ابتدای فصل 2020-2021 رکورد پله را هم پشت سر بگذارد.

به نقل از نود شاید دو دهه قبل هیچکس فکرش را هم نمی کرد رکورد پله در سانتوس شکسته شود، اما مسی حالا روز به روز به این رکورد نزدیک و نزدیک تر می شود. و شاید وقتی مسی در بارسلونا بازنشسته شد و یا این تیم را ترک کرد، رکورد گل های او در این تیم، توسط هیچکس دیگری تکرار نشود و یا دهه ها طول بکشد که بازیکن دیگری بیاید و به رکورد گل های او در یک باشگاه برسد.

مسی رکورد پله را هدف گرفت