فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٢۴٠١٣ ۱۹:۰۰ - ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ٢٢٢ ف

یکی از غرب و یکی از شرق؛ فینالیست های آسیا

دو تیم فینالیست لیگ قهرمانان آسیا در حالی رو در روی هم قرار می‌گیرند که تیم فوتبال پرسپولیس در خط دفاعی نمایش قدرتمندانه‌ای داشته و کاشیما آنتلرز هم در خط حمله خطرناک نشان داده است.

یکی از غرب و یکی از شرق؛ فینالیست های آسیا

به گزارش "با اسپرت" با صعود تیم‌های فوتبال پرسپولیس و کاشیما آنتلرز به فینال لیگ قهرمانان آسیا، حالا باید منتظر مصاف نمایندگان ایران و ژاپن بود تا در دو دیدار رفت و برگشت چهره قهرمان باشگاهی آسیا مشخص شود. دیداری که در مرحله رفت 12 آبان‌ماه ژاپنی‌ها میزبان آن هستند و 19 آبان نیز بازی در تهران برگزار خواهد شد تا جام قهرمانی به برنده مجموع دیدار رفت و برگشت اهدا شود. راهی که دو تیم برای رسیدن به فینال رفته‌اند جالب توجه است، چرا که پرسپولیس در خط دفاعی خود تیمی قدرتمند نشان داده و کاشیما آنتلرز هم در خط حمله به خصوص در مرحله حذفی حسابی پرقدرت ظاهر شد.

پرسپولیس فینالیست غرب آسیا؛ سرخپوشان ایرانی در مرحله گروهی و در گروه C با السد قطر، نسف قارشی ازبکستان و الوصل امارات هم‌گروه بود. شاگردان برانکو ایوانکوویچ موفق شدند در این گروه 13 امتیاز کسب و به عنوان تیم نخست صعود کنند. عملکرد پرسپولیس در دور گروهی کسب چهار برد، یک مساوی و تنها یک شکست مقابل السد قطر بود. در شش بازی برگزار شده در مرحله گروهی پرسپولیس 8 گل زد و تنها 3 گل دریافت کرد و بهترین عملکرد را در خط دفاعی داشت. پس از پرسپولیس تنها تیم الاهلی عملکرد خوبی در خط دفاعی خود داشت که در گروه A مسابقات 4 گل دریافت کرد.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در مرحله یک هشتم نهایی ابتدا به مصاف الجزیره رفتند. نماینده امارات در بازی رفت این مرحله به اندازه 6 بازی مرحله گروهی به پرسپولیس گل زد، هرچند نماینده کشورمان 2 گل خورده را جبران کرد تا با شکست 3 بر 2 زمین را ترک کند. در بازی برگشت پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید تا به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی به میزبانی الدحیل برگزار و با شکست یک بر صفر پرسپولیس همراه شد. در شرایطی که کسی شانس زیادی برای صعود پرسپولیس قائل نبود، اما شاگردان برانکو ایوانکوویچ با برتری 3 بر یک به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. نتیجه‌ای که علاوه بر ثبت اولین شکست الدحیل که تمام رقبای خود را در بازی‌های رفت و برگشت شکست داده بود، پرسپولیس را حریف السد کرد. پرسپولیس در بازی رفت یک بر صفر السد را شکست داد و در بازی برگشت هم با تساوی یک - یک موفق به صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا شد. پرسپولیس در مرحله حذفی 9 گل به ثمر رساند و 7 گل دریافت کرد.

کاشیما آنتلرز فینالیست شرق آسیا؛ سرخپوشان ژاپنی در مرحله گروهی و در گروه H با تیم‌های سوون سامسونگ کره جنوبی، اف سی سیدنی استرالیا و شانگهای شینهوای چین هم گروه بودند. نماینده ژاپن در این گروه موفق به کسب 9 امتیاز شد و پس از سوون سامسونگ 10 امتیازی به عنوان تیم دوم صعود کرد. دو برد، سه مساوی و یک شکست به همراه 8 گل زده و 6 گل خورده عملکرد کاشیما در مرحله گروهی بوده است. یعنی قدرت خط حمله این تیم در مرحله گروهی همطراز با پرسپولیس و ضعف خط دفاعی‌اش نیز مشهود است.

در مرحله حذفی شاگردان گو اُیوا ابتدا شانگهای SIPG را حذف کردند. نتیجه دیدار رفت 3 بر یک به سود کاشیما رقم خورد و در دیدار برگشت 2 بر یک شکست خورد تا ژاپنی‌ها با نتیجه مجموع 4 بر 3 راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند. مصاف بعدی آنها با تیانجین کوانجیان بود که دو برد 2 بر صفر و 3 بر صفر باعث شد تا کاشیما قدرتمندانه و با نتیجه 5 بر صفر به نیمه نهایی برسد. به نقل از تسنیم دیدار نیمه نهایی هم که بسیار نزدیک و پر گل بود، در بازی رفت 3 بر 2 به سود این تیم رقم خورد و بازی برگشت هم با تساوی 3 - 3 خاتمه یافت تا کاشیما آنتلرز به این شکل به فینال برسد. تیم کاشیما نیز در مجموع 6 بازی خود در مراحل حذفی برای رسیدن به فینال 15 گل به ثمر رساند و 8 گل از حریفان دریافت کرد تا قدرت خود را در خط حمله به رخ پرسپولیسی‌ها بکشد.

یکی از غرب و یکی از شرق؛ فینالیست های آسیا