فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٢٥٧٠٧ ۰۹:۳۰ - ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ٢٥٨ ف

اولتیماتوم AFC به ایران

کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص وضعیت کنونی فدراسیون فوتبال ایران هشدار داد.

اولتیماتوم AFC به ایران

به گزارش "با اسپرت"  کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با انتشار بیانیه‌ای نسبت به تحت‌الشعاع قرار گرفتن فدراسیون فوتبال ایران توسط قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها در ایران، واکنش نشان داد.

در بیانیه AFC آمده است:

«کنفدراسیون فوتبال آسیا به دقت وضعیت کنونی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را در ارتباط با اعلام قانون منع به کارگیری افراد بازنشسته که از سوی مجلس این کشور درباره فدراسیون فوتبال ایران به عنوان یک نهاد عمومی وضع شده، زیر نظر دارد.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است که یک سازمان غیردولتی است و AFC هم تأکید دارد که فدراسیون‌ها یا اتحادیه‌های عضو این کنفدراسیون باید فعالیت‌ها و وظایف خود را بدون دخالت هیچ طرف ثالثی چه از جانب دولت یا از سوی مجلس انجام دهند. کنفدارسیون فوتبال آسیا همکاری نزدیکی با فدراسیون فوتبال ایران که اعضای هیئت رئیسه کنونی‌اش در ماه می ۲۰۱۶ (اردیبهشت ۹۵) و برای بازه زمانی چهار ساله انتخاب شده‌اند، دارد تا از هرگونه دخالت خارجی جلوگیری کند.

به نقل از میزان کنفدراسیون فوتبال آسیا، هرگونه دخالت طرفین ثالث در امور اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های عضوش را تاب نمی‌آورد و امیدوار است ظرف کمتر از دو ماه تا آغاز مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، فدراسیون فوتبال ایران بتواند استقلال خود را حفظ و از هرگونه مجازات جلوگیری کند».

اولتیماتوم AFC به ایران