فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٣١٢٥٣ ۱۱:۳۰ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ ٧٣ ف

تحلیل ذوالفقارنسب از عملکرد ایران در آسیا

بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال کشورمان تأکید کرد که تیم ملی ایران استحقاق قهرمانی در آسیا را دارد.

تحلیل ذوالفقارنسب از عملکرد ایران در آسیا

به گزارش "با اسپرت" بیژن ذوالفقارنسب درباره برتری دو بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر عمان در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019، اظهار داشت: عمده‌ترین مرحله این دیدار، ابتدای بازی بود. شروع بازی ایران با همه دیدارهای تیم ملی متفاوت بود و دلیل آن نیز، اثرگذاری مسائل حاشیه‌ای روزهای گذشته بوده که البته خیلی زود کنترل شد.

وی افزود: تیم ملی در 30 ثانیه نخست بازی، خوب نبود و شاید این مسئله به مشکلات قبلی برمی‌گشت، اما با مهار پنالتی توسط علیرضا بیرانوند که واکنش بسیار خوبی داشت، مشکلات خنثی شد. پس از این پنالتی، آب بیداری روی جسم بازیکنان ریخته شد و تیم ملی شرایط طبیعی خودش را پیدا کرد.

کارشناس فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: عمان تیم قابل احترام و زحمتکشی بود. عمان را تیمی پردردسر و فیزیکی می‌شناسیم که از مربی خوبی نیز بهره می‌برند، اما آنها گرفتار مسائل روحی - روانی فوتبال شدند که نتیجه‌اش پیروزی دو بر صفر ما بود. در زمان پنالتی عمان، دو مدافع میانی ما به یکدیگر تعارف زدند و پوشش لازم را ندادند. هافبک‌های میانی نیز دچار اشتباه شدند و اجازه داده شد توپ به قلب خط دفاعی ما بیاید. این اتفاقات طی چند ثانیه رخ داد، اما بازیکنان در خواب فرو رفته بودند. پس از مهار پنالتی، تیم ملی شخصیت واقعی‌اش را پیدا کرد، تماشاگران حاضر در ورزشگاه نیز هیجان زده شدند و جو را به سود ایران تغییر دادند.

ذوالفقارنسب در خصوص شانس قهرمانی ایران در آسیا به تسنیم گفت: تیم ملی کاملا شرایط و استحقاق قهرمان شدن را دارد. تیم‌های عربستان، ژاپن و کره‌جنوبی تیم‌های خوبی هستند، اما اینطور نیست که نتوانیم آنها را شکست دهیم. اگر ایران به آهنگ اصلی‌اش برسد، استحقاق قهرمانی در آسیا را خواهد داشت.

تحلیل ذوالفقارنسب از عملکرد ایران در آسیا