فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

١٨٧٩۴ ۰۰:۰۰ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ١١٩ ف

مالدینی: میلان خانه من است!

اسطوره ایتالیا و روسونری که مدیر ورزشی جدید آ.ث‌میلان است، از بارسلونای پپ گواردیولا و بایرن مونیخ یوپ هاینکس،‌به عنوان بهترین تیم‌‌های باشگاهی سال‌های اخیر فوتبال جهان یادکرد.

مالدینی: میلان خانه من است!

به گزارش "با اسپرت" پائولو مالدینی سال‌ها به پیراهن میلان وفادار ماند. او از سال 1985 تا 2009 برای تیم قدیمی ایتالیایی‌ها 647 بازی کرد و 29 گل زد. از چندی قبل نیز به عنوان مدیر ورزشی میلانی‌ها برگزیده شد.

پائولو با هفته‌نامه کیکر، چاپ آلمان به نقل از فارس گفت‌وگوی مفصلی انجام داده که در آن به نکات قابل تاملی اشاره کرده است.

تعریف از پپ و یوپ

وی ابتدا از تیم‌های بارسلونا و بایرن مونیخ که توسط پپ گواردیولا و یوپ هاینکس هدایت می‌شدند، به عنوان بهترین تیم‌های باشگاهی سال‌های سپری شده فوتبال جهان یادکرد.

او گفت:بارسلونای گواردیولا پرتوان از نظر سرعت و تکنیک بود.همچنین پیشگام در عرصه مالکیت توپ بود.مشکل از آنجایی آغاز شد که خواستند از بارسلونا کپی‌برداری کنند بدون اینکه قابلیت‌هایش را داشته باشند.

وی ادامه داد:همچنین با میل و علاقه فراوان به بایرنی که با هاینکس صاحب 3 گانه شد،‌نگاه می‌کردم.آنها بازی‌های فوق‌العاده زیبایی را به معرض نمایش گذاشتند.

تغییرات فوتبال

مدیر 50 ساله امروزی در این مصاحبه عنوان کرد فوتبال نسبت به سال‌های کودکی، تغییرات محسوسی داشته است. ضمن آنکه سرمایه‌گذاران چینی در فوتبال وجود نداشتند. تیمی مثل آ.ث میلان تا چند هفته پیش تحت مالکیت لی‌یونگ‌هونگ بود و بعد به کنسرسیوم آمریکایی الیوت واگذار شد.

برنامه‌ریزی برای میلان

مالدینی که در دوران جوانی با میلان به افتخارات بیشماری رسید، اکنون به تیم محبوبش بازگشته است. او حالا با استفاده از تجربیاتش، باید برای پیشرفت باشگاه برنامه‌ریزی کند.

وی در این زمینه نیز به خبرنگار کیکر گفت:تیم‌ میلان با محدودیت زیادی مواجه شد.پدر من پیراهن قرمز و مشکی را به تن کرد.2 پسرم نیز این پیراهن را اکنون به تن دارند.حس می‌کنم به این شهر و رنگ، وابستگی عظیمی دارم.تنها خانه‌ من همین جا است.

مالدینی: میلان خانه من است!