فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٢٩٠٣٧ ۲۳:۱۵ - ۰۳ دی ۱۳۹۷ ٣۴١ ف

ترکیب طلایی کهکشانی ها با هدایت سولاری

با فتح جام جهانی باشگاه ها، لوس بلانکوس به حد نصاب ویژه ای از تعداد جام ها رسیدند.

ترکیب طلایی کهکشانی ها با هدایت سولاری

به گزارش "با اسپرت" "ما کاری می‌کنیم که ماموریت های سخت نیز آسان به نظر رسند. اکنون اینطور به نظر می‌رسد که ما قرار است هر ساله در فینال لیگ قهرمانان مسابقه دهیم اما واقعا اینگونه نیست. در سال های ابتدایی که اینجا بودم، ما حتی به این مرحله نزدیک هم نمی‌شدیم"
 
این ها سخنان سرخیو راموس در روز 22 می 2018 بود؛ 4 روز پیش از آن که او در کیف سیزدهمین جام قهرمانی رئال در اروپا، و چهارمین جام قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا، را بالای سر ببرد.
 
رئال مادرید در سال های اخیر به ماشین جام آوری تبدیل شده است. بازیکنانی که اکنون در تیم اصلی رئال مادرید حضور دارند در مجموع 236 جام به همراه این تیم کسب کرده اند. این جام ها شامل 24 لالیگا، 59 لیگ قهرمانان اروپا، 69 جام جهانی باشگاه ها، 13 کوپا دل‌ری، 45 سوپرجام اروپا و 26 سوپرجام اسپانیا است.
 
از نظر فردی، دو کاپیتان رئال یعنی سرخیو راموس و مارسلو با کسب 20 جام به همراه رئال مادرید، بیشتر از دیگر بازیکنان فعلی رئال جام برده اند. (4 لالیگا، 4 جام جهانی باشگاه ها، 4 لیگ قهرمانان اروپا، 2 کوپا دل‌ری، 3 سوپرکاپ اروپا و 3 سوپرکاپ اسپانیا) این دو بازیکن نقش کلیدی خود را در روند پرافتخار سال های اخیر باشگاه به خوبی نشان داده اند. در حقیقت از 20 جام مارسلو و راموس، آن ها 17 جام را از سال 2010 تاکنون کسب کرده اند و تنها 3 جام متعلق به دوران قبل از 2010 است. قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها، مارسلو و راموس را بالاتر از دو اسطوره لوس بلانکوس، یعنی ایکر کاسیاس و خوزه آنتونیو کاماچو قرار داد؛ بازیکنانی که به همراه رئال مادرید موفق به فتح 19 جام شده بودند. در تاریخ رئال مادرید تنها پاکو خنتو (23) و سانچیس (21) بیشتر از این مارسلو و راموس قهرمان شده اند.
 
در سمت مقابل، قهرمانی در ابوظبی نخستین جامی بود که تیبو کورتوا، آلوارو اودریوزولا، وینیسیوس جونیور، سرخیو رگوئیلون و فدریکو والورده به همراه رئال مادرید فتح می‌کردند.
 
اما قهرمانی اخیر در جام جهانی باشگاه ها، منجر به عبور ترکیب کنونی رئال مادرید از بارسلونا از نظر جام آوری شد. به نقل از نود بازیکنان حاضر در ترکیب بارسلونا در مجموع موفق به کسب 230 جام شده اند که در این بین لیونل مسی با 30 جام از دیگران جلوتر است و سرخیو بوسکتس با 30 و جرارد پیکه با 28 جام در تعقیب او هستند. بازیکنان حاضر در ترکیب همسایه های رئال در مادرید یعنی اتلتیکو نیز در مجموع 65 جام دارند. در بین بازیکنان روخی بلانکوس، دیگو گودین مدافع اروگوئه ای با کسب 8 جام، پرافتخارترین محسوب می‌شود.

ترکیب طلایی کهکشانی ها با هدایت سولاری