فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٣٧٢١٢ ۱۰:۴۸ - ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ۶٠۴ ف

رکورد بی سابقه فروش فیلم «فروشنده»

فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی در یک روز نمایش با توجه به سانس های فوق العاده موفق به فروش بیش از 250 میلیون تومانی فقط در یک روز شد.

رکورد بی سابقه فروش فیلم «فروشنده»

فیلم فروشنده فیلمی به کارگردانی و نویسندگی اصغر فرهادی است. فروشنده هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی است. فیلم فروشنده در جشنواره فیلم کن 2016 نامزد نخل طلا بود. در مراسم اختتامیه این جشنواره جایزه بهترین فیلم نامه به اصغر فرهادی رسید و شهاب حسینی هم برندهٔ جایزه بهترین بازیگر مرد شد.

فیلم فروشنده روایتگر داستان زوج جوانی است که در حال اجرای نمایشنامه مرگ فروشنده آرتور میلر هستند. رابطهٔ آنها پس از نقل مکان به خانه ای که پیشتر زنی به نام آهو در آن ساکن بوده است، به خشونت کشیده می شود.

فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی در یک روز نمایش با توجه به سانس های فوق العاده موفق به فروش بیش از 250 میلیون تومانی فقط در یک روز شد.

نمایش عمومی تازه ترین ساخته فرهادی از ساعت 6.45 صبح روز چهارشنبه دهم شهریور ماه آغاز شده است و نوبت های نمایش آن تا بعد از ساعت 12 شب ادامه خواهد داشت. براساس اعلام کانال «روزنامه سینما» مجموع بلیت های فروش رفته «فروشنده» فقط در روز دهم شهریورماه بیش از 250 میلیون تومان است و این یک رکورد بی سابقه در سینمای ایران محسوب می شود.

در این روز همچنین فرهادی در نمایش های مردمی فیلم حاضر شد. او صبح به سینمای کوروش رفت و شب در سینما آزادی در جمع مخاطبان حضور پیدا کرد.

درباره آنچه که فرهادی در سینما آزادی در جمع تماشاگران فیلمش گفت، چنین گفته شد :«قدر این محبتی که به فیلم هایم دارید را می دانم و برایم بزرگترین سرمایه و خوشبختی در زندگی است. خیلی خوشحالم که در این نمایش توانستم بخش هایی از فیلم را در کنار شما ببینم. امروز در سینماهای مختلف حاضر شدم و بخش هایی از فیلم را با مردم دیدم. هر وقت که وارد سالن می شدم احساس می کردم که کسی در سالن نیست. همه متمرکز فیلم بودند و سکوت بر سالن حاکم بود. این اتفاق خیلی برایم با ارزش است و می دانم بخشی از آن به خاطر محبت هایی است که به فیلم های من دارید. احتمالا بعد از دیدن فروشنده دوست ندارید زیاد صحبت بشنوید و دوست دارید تنها باشید و فکر کنید اما فقط این نکته را تاکید می کنم که قدر محبت های شما را به فیلم های می دانم و برایم بزرگترین سرمایه و خوشبختی در زندگی است.»

فرهادی چهارشنبه شب دهم شهریور ماه تهران را به مقصد اسپانیا برای فراهم سازی شرایط جهت ساخت فیلم جدیدش ترک کرد.

منبع نمناک

رکورد بی سابقه فروش فیلم «فروشنده»