فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٣۶٥۴٨ ۱۹:۳۶ - ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ٣٨٧ ف

۱۱ خودروی داخلی غیر قابل شماره گذاری

اسامی ۱۱ خودروی تولید داخلی که مشکل آلایندگی‌شان برطرف نشده و فعلاً از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری نمی‌شوند منتشر شد.

۱۱ خودروی داخلی غیر قابل شماره گذاری

تنها 3 روز قبل بود که سرهنگ روحی معاون فنی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از توقف شماره‌گذاری برخی خودروها خبر داد و گفت: به استناد مصوبه هیات وزیران مقرر شده بود که شرکت‌های تولید خودرو از ابتدای سال 95 در تولیدات خودروهای پایه‌گاز سوز و دوگانه‌سوز استاندارد آلایندگی یورو 4 را اعمال کنند. وی افزود: براساس همین مصوبه شماره‌گذاری خودروهایی که فاقد این استاندارد بودند متوقف شده است. سرهنگ روحی تصریح کرد: خوشبختانه بسیاری از شرکت‌های داخلی تولیدکننده خودرو موفق شدند استاندارد یورو 4 را برای خودروهای تولیدی از سازمان حفاظت محیط زیست اخذ کنند. وی تصریح کرد: تنها 9 تیپ خودرو این استاندارد را کسب نکرده‌اند که تا زمانی که از سازمان حفاظت از محیط زیست تاییدیه نگیرند همچنان شماره‌گذاری آنها متوقف خواهد ماند. حالا پس از چند روز مشخص شده است که تعداد این خودروها 11 مدل است که اسامی این 11 مدل خودرو که در این طرح شماره‌گذاری نمی‌شوند منتشر شده است.

ایران‌خودرو

1- سمند سورن CNG    نوع موتور: XU7

2- پژو 206 CNG-SD     نوع موتور: TU5

3- تندر 90 CNG

4- وانت پیکان CNG      نوع موتور: OHV

 بهمن موتور

1- وانت مزدا تک کابین CNG

2- وانت مزدا 2 کابین CNG

 پارس خودرو

1- نیسان پیکاپ 2 کابین  CNG

2- تندر 90     CNG

 سایپا

1- سایپا 132 CNG

2- سایپا 131 CNG

3- تیبا CNG

این در حالیست که توقف شماره‌گذاری این خودروها در راستای اجرای مصوبه 16 اسفند 90 هیأت وزیران بوده که با عنوان برنامه کاهش آلودگی هوا در 8 کلان‌شهر بزرگ کشور معروف شده است که براساس آن شرکت‌های تولیدکننده خودروهای پایه‌ گازسوز یا 2گانه سوز موظف بودند از ابتدای سال 95 مجوز یورو4 اخذ کنند.

۱۱ خودروی داخلی غیر قابل شماره گذاری