فروشگاه نی نی جور

آخرین اخبار

٣٧٢١۶ ۱۱:۱۵ - ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ ۴٩٥

روش های متعدد عکاسی وجود دارند که می توانند زیبایی های اطراف ما را نمایان سازند. یکی از این روش ها، عکاسی با پرتوگیری طولانی است. این روش یکی از روش هایی است که به وسیله آن می توان تصاویر زیبا و فریبنده ای را خلق کرد. در اینجا برخی از تصاویری که به این روش عکاسی شده اند نشان داده می شوند و همچنین سایت هایی برای آشنایی و یادگیری این متد، معرفی می شوند.

منظور از پرتوگیری طولانی، سرعت طولانیِ عملکرد شاتر است. این کار سبب می شود تا نور بیشتری وارد لنز شود. بنابراین این روش بیشتر در شب و تاریکی به کار میرود که نور اطراف برای تأمین روشنایی مورد نیاز کافی نیست. با این حال، بسیاری از عکاسان دریافتند که این سبک عکاسی همراه با پرتوگیریِ بسیار طولانی می تواند تصاویر شگفت انگیزی خلق کند. در دوربین های قدیمی، منظور همان باز ماندن شاتر به مدت طولانی تری است. در دوربین های دیجیتال کنونی، با اعدادی مانند ۱/۱۰۰۰ ، ۱/۲۰۰۰ ، ۱/۸۰۰۰ روبرو هستید که زمان باز ماندن شاتر (به ثانیه!) را نمایش می دهند و اغلب قابل تنظیم می باشند. زمان های خیلی کم برای اتفاقات خیلی سریع (صحنه های ورزشی و …) کاربرد دارند که زمان باز ماندن شاتر در آنها کسر کوچکی از ثانیه است.

در صورتی که تمایل دارید از جریان آب و یا حرکت نور عکس برداری کنید، این روش مفید است! با باز ماندن طولانی مدت شاتر، عکس هایتان حالتی  تار و مه آلود خواهند داشت و حرکت ها در هم ادغام می شود.

در صورتی که تمایل دارید از این روش استفاده کنید و چنین عکس هایی خلق کنید، شاید لازم باشد بیشتر با آن آشنا شوید و جزئیات آن را یاد بگیرید.